Slecht nieuws over bijstand

0
Avatar
Ingrid 5 okt. 2015 16:31, bewerkt: 16 okt. 2015 15:10

Ik ben bezig brieven te herschrijven over bijstand. Het gaat vaak om slecht nieuws. Hoe breng ik dat het best? 

Hieronder staat een voorbeeld van het begin van zo'n brief. 

Wij zonden u op [datum intrekkings- of herzieningsbesluit] een beschikking waarmee wij uw recht op bijstand over de periode van [datum vanaf ] tot en met [datum t/m] hebben ingetrokken. Daardoor heeft u over deze periode te veel bijstand ontvangen.

Besluit

Wij vorderen de kosten van de bijstand die wij te veel hebben betaald van u terug. Dat staat in artikel 58 Participatiewet.

 

 

Antwoorden

  • 0
    Avatar
    Mariska 5 okt. 2015 16:44

    Ik zou proberen om het iets concreter te maken. Ik heb ok wel eens dit soort brieven geschreven, en dan maakte ik dit ervan:

    Wij stuurden u op <datum> een brief. Daarin stond dat we uw bijstandsuikering stoppen. Van <datum1> tot en met <datum2> heeft u geen recht op een bijstandsuitkering. Wij hebben u dus te veel betaald. Het bedrag dat wij te veel hebben betaald, moet u <of uw partner> terugbetalen. Dit staat in artikel 58 van de Participatiewet. 

    Wat vind je ervan? 

Beantwoord deze vraag:

Wil je reageren op deze vraag? Dan moet je eerst even inloggen of je registreren als gebruiker van Simsim24.